Zajęcia

Zajęcia w Amanita Studio

Zobacz również szczegółowy grafik zajęć

Joga kręgosłupa – słowo „joga” oznacza scalać, łączyć, wiązać, jednoczyć, przywiązywać, kierować i skupiać uwagę, ale także nakładać jarzmo oraz powściągać. Regularna praktyka jogi regeneruje ciało oraz umysł i pozwala zachować je w dobrym zdrowiu. Joga pozwala odnaleźć głęboką, wewnętrzną równowagę i spokój. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które rozpoczynają praktykę jogi albo już ją praktykują. Jest to praktyka klasycznych asan i ich wariantów z użyciem pomocy (paski, klocki, wałki, koce, kije), które nie tylko podpierają ciało, ale także umożliwiają osiągnięcie symetrii i harmonii, przestrzeni i otwarcia. Dzięki temu można dłużej trwać w danej pozycji, a tym samym uzyskiwać lepsze efekty praktyki. Asany udoskonalają i wzmacniają nasze zdrowie i sprawność oraz dają stabilność i lekkość. Uczą świadomości ciała, dzięki czemu nie tylko wzmacniają mięśnie, stawy i kości, ale dodają gibkości oraz wyciszają umysł, koją emocje. Odpowiednio dobrana sekwencja asan wpływa korzystnie na kręgosłup tak, aby go wzmocnić, uelastycznić i odciążyć od ucisku osiowego. 

Zdrowy kręgosłup – gimnastyka kręgosłupa to antidotum na zmęczony i bolący kręgosłup często związany z przeciążeniami, stresem czy dysbalansem mięśniowym. Zajęcia zdrowy kręgosłup, to profilaktyczne, bezpieczne i skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe, a także zwiększające elastyczność kręgosłupa. To także praca nad powięziami, po to, aby gimnastyka oddziaływała globalnie na całe ciało. Najogólniej mówiąc, zajęcia te skierowane są do osób, które chcą wzmocnić, rozciągnąć i zmobilizować do pracy właściwe grupy mięśniowe. Ćwiczenia te to znakomita forma aktywności ruchowej dla każdego, kto chce jak najdłużej cieszyć się swobodą ruchu i brakiem bólów pleców. Wykorzystywane w treningu ćwiczenia na bazie jogi i pilatesu oraz różnych form relaksacyjnych, wzmocnią dodatkowo głębokie partie mięśniowe pleców oraz zlikwidują przykurcze mięśni i rozluźnią napięcia. Dzięki systematycznej gimnastyce zauważa się zmniejszenie dolegliwości bólowych, zanikają niepotrzebna napięcia mięśniowe. Zdrowy kręgosłup to także bezpieczna praca z kręgosłupem szyjnym. Napięcia w okolicy karku mogą powodować ból szyi i głowy. Odpowiednie ćwiczenia uwalniają od napić i ucisku, poprawiaj komfort życia.

Slow flow joga – to spokojna praktyka połączona z oddechem. Flow to wolne tempo wykonania pozycji -„pływanie” z zatrzymaniem i utrzymaniem asany. Praktyka odpowiednia jest zarówno dla osób początkujących, jak i już zaawansowanych. Praktykując Flow jogę nauczysz się uspokajać swój umysł, prawidłowo oddychać, być uważnymi i skoncentrowanym.

Terapia jogą zajęcia, na których poprzez różnego rodzaju automasaż oraz odpowiednio dobraną sekwencje asan, będziemy pracowali nad poprawą elastyczności taśm mięśniowo-powięziowych, rozluźniamy mięśnie toniczne, a wzmocnimy mięśnie fazowe. Będziemy pracować nad głębokimi mięśniami, aby odciążać kręgosłup, zatem zaktywujemy cały brzuszny mechanizm prostowania i stabilizacji tułowia. Zmobilizujemy stawy, aby miały odpowiednią ruchomość, zajmiemy się różnymi problemami, które powodują dyskomfort życia np. rwa kulszowa. Dodatkowo poprzez odpowiednie metody oddechowe, wyciszymy układ nerwowy, rozluźniamy mięśnie i całe ciało. Na każdych zajęciach będą omawiane i praktykowane inne zagadnienia.